Jak zacząć swoją przygodę z ptasznikami

Myślałeś kiedyś nad zakupem pająka? Masz arachnofobie?
Najlepszym sposobem na te problemy jest zakup ptasznika 😉

Ja swoją przygodę z tymi fascynującymi zwierzętami zacząłem od małego pajączka, który do dorosłości dojrzeje za ok. 3 lata (B. hamori jeśli ktoś chce sprawdzić). Więc możesz kupić takie maleństwo i trzymać go w takowym pojemniku.

Tutaj akurat widzimy malucha gatunku H. sericea.
Jednak ja polecam bardziej zacząć od jakiegoś ptasznika w stadium L7/L9 i wtedy jeśli weźmiemy gatunek polecany początkującym B. albopilosum (info gatunkowe :
http://okiemterrarysty.pl/2019/05/13/brachypelma-alpopilosum-pluszak-wsrod-ptasznikow/ ) to zapłacimy za samego ptasznika ok. 30 zł i cieszymi się ptasznikiem. Za samą wyprawkę dla niego zapłacimy ok. 70 zł, więc nie są to duże koszty. Pajun taki potrzebuje torf, najlepiej kokosowy koszt ok. 10 zł, pojemnik typu bra-plast ok 15 zł (przy okazji jakąś kryjówkę), z góry mówie że takie ptaszniki jędzą mało(więc nie potrzebują dużo karmówki), peseta ok 30 zł(chyba nie zamierzamy przenosić świerszczy i innego robactwa gołymi rękami). W najbliższym czasie zamierzam napisać post poświęcony tylko karmówce. Jeśli masz więcej pieniędzy to możesz kupić dorosłą samice (samce żyją nawet do 15 lat krócej od samic)
za taką samice zapłacimy ok. 100 zł plus jeśli chcesz żeby wszystko piknie i ładnie wyglądało to około 60 zł za terrarium.