Krwiożercza Hanka, czyli o Scolopendra hainanum

Jest to zwierzak, który budzi największy respekt u mnie na hodowli. Można ją porównać do czołgu T-34 – szybkie, kąśliwe i prawie niezniszczalne.

Informacje gatunkowe:

Scolopendra hainanum to gatunek bardzo jadowity, nie przesadze mówiąc, że po ukąszeniu człowiek zwija się z bólu. Z tego powodu nie jest polecany początkującym. Jeśli ktoś by się zastanawiał nad skolopendrą na początek to polecam Scolopendra cingulata, ale o tym nie teraz. Scolopenda hainanum dorasta do kilkunastu centymetrów długości.

Warunki:

Typ terrarium, w którym powinna zamieszkać nasza krwiożercza bestia to tropikalne. Dla dorosłego osobnika należy przykotować lokum o wymiarach 30x20x20 cm. Wilgotność utrzymana na poziomie ok. 60-70% będzie idealna.

Czym karmimy

Scolopendra hainanum żywi się wszelkiego rodzaju owadami karmowymi. Nie pogardzi równierz już wcześniej martwym pokarmem.

Uwagi:

Nie jest to gatunek polecany początkującym z powodu na siłe jadu i prędkość (chwila nieuwagi i już jest na pensecie). Naszczęście nie ma tragedii bo Skolki nie potrafią się wspinać po powierzchniach płaskich.

Prosze nie narzekać na zdjęcia ryzykowałem dla nich życie 😉

Zapraszamy na naszego Instagrama i zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku.