Ośmionożny Cerber – Heterometrus petersii

Pochodzenie

Azja wschodnia

Warunki hodowli

Gatunek o niewielkich wymaganiach, dzięki czemu często jest wybierany przez początkujących terrarystów na pierwszego skorpiona. Lubi ciepło i wilgoć, jednak stanowczo odradzamy trzymania go pod bielizną. Znacznie lepiej sprawdzą się w tym celu szklane terraria lub pojemniki z tworzywa w których również nie trudno zapewnić im odpowiednie warunki 🙂 Z racji tego, że ci strażnicy wejścia do świata umarłych lubią wcześniej wykopać swój Hades powinniśmy dać im taką możliwość poprzez zapewnienie odpowiednio grubej warstwy podłoża

Żywienie

Typowy owadożerca – pałaszuje wszelkie ,,robactwo” które wejdzie mu w drogę. Lubi się dobrze nażreć i nie liczy przybywających gramów 😉

Temperament

Bynajmniej nie jest to zwierzę, które skoczy nam do gardła z byle powodu. Zaniepokojony w prawdzie stawia się, jednak używa do tego celu głównie szczypiec. Żądli raczej rzadko, jednak zdarzają się i takie przypadki.

Jad

Gatunek o słabym jadzie (nie zagrażającym życiu i zdrowiu NIEUCZULONEGO człowieka), dlatego też jego główną bronią są potężne szczypce, którymi skutecznie wyrywa życie ze swoich ofiar.

Uwagi

Typowy nocny łowca – po zmroku bardzo ochoczo eksploruje terrarium w poszukiwaniu potencjalnej ofiary. W dzień odsypia zarwane nocki.

Niezłe z niego bydle, co dla wielu jest ogromną zaletą.

Urodzeni ekstrawertycy – dobrze spisują się w hodowli grupowej.